Notepad.lv logo

Western Digital atradis, kā dubultot HDD ietilpību
Samurajs, 2013. gada 20. martā 15:53:50

Ja ilgu laiku uzskatīja, ka cietā diska (HDD) datu ietilpība pietuvojusies fiziskajai robežai. Tomēr lielražotāja Western Digital meitasfirmas Hitachi GST zinātniekiem izdevies atklāt paņēmienu, ar ko informācijas blīvumu jau šobrīd dubultot un vēlāk vēl palielināt.
Parasti uz apaļas stikla plāksnes uzklāj plānu magnētiska materiāla kārtiņu, un uz tās raksta datus. T.s. magnētisko domēnu tehnoloģija tika izgudrota jau pagājušā gadsimta 50. gados, un pa šiem gadiem daudzkārt pilnveidota. Tagad izstrādātāji atdūrušies superparamagnētisma efektā, kad magnetizētie laukumiņi kļuvuši tik mazi, ka blakus esošie savstarpēji ietekmējas, un vairs tos nevar normāli nomagnetizēt. Rezultātā - datu zudumi.
Piedāvāts katram bitam paredzēto vietu izgatavot kā atsevišķu izolētu magnētisku saliņu, ko izgatavot ar nanodrukas metodi. Šābrīža eksperimentos HDD disks veiksmīgi noklāts ar 10 nm lielu magnētisku punktu tīklu, ko magnētiskās galviņas sekmīgi apstrādāja. Šobrīd izdevies uzklāt 1,2 triljonus punktu 2,5" standarta diskam, kas nozīmē divreiz lielāku apjomu nekā patreizējos HDD. Un punktu izmēru varēs vēl samazināt.
Jaunos HDD gan nesola uzreiz laist veikalos - noslīpēšanai vēl vajadzēšot gadus.

http://www.notepad.lv/userpix/28_440_b71ef_1.jpg
Avots
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija