Notepad.lv logo

Kuriozi: Bez pirātisma pat Patriot un BlackHawk nevar uztaisīt
Samurajs, 2013. gada 20. martā 08:46:08

Kā ziņo San Francisco Chronicle, atklājies, ka ASV raķešu kompleksu Patriot un helikopteru BlackHawk daļas projektētas ar pirātisko programmatūru. Par to notiesāts atbildīgais Kentuki universitātes zinātnieks Wronald Best, kurš saņēma gan visai simbolisku sodu: 1 gads un 1 diena cietumā.
Besta kungu apsūdzēja (bet acīmredzot maz ko no tā pierādīja), ka viņš no kāda ķīnieša Xiang Li iegādājās specializēto pirātisko programmatūru 600,000 $ patiesajā vērtībā. Ķīnietim gan draud 25 gadi aiz restēm, spriedumu pasludinās maijā. Šobrīd Li atrodoties Ķīnā un pat neesot arestēts. Tāpat Bests esot samaksājis Ķīnas un Krievijas hakeriem 6000 $ par 60 rūpniecisko lietojumprogrammu uzlaušanu, kuru kopvērtība ir 2,3 miljoni $.
Aizstāvība Besta noziedzīgo rīcību pamatoja ar ASV populāriem neirotiskiem uzvedības traucējumiem "Obsessive–compulsive disorder", kas vienkāršā valodā izpaužas kā uzmācīgas domas un patoloģiska zinātkāre; resp. visur vajag iebāzt degunu.
Ģenerālprokurora palīgs Edward McAndrew gan atzīmēja, ka no pirātiskās programmatūras pielietojuma ne Patriot, ne BlackHawk nav kļuvuši sliktāki, un nekādi darbības traucējumi nav paredzami.
http://www.notepad.lv/userpix/28_pirateddisc_1.jpg
Avots
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija