Notepad.lv logo

Mobilās ierīces: kontrolējiet vai zaudēsit!
Shady, 2013. gada 19. martā 08:53:17

Saskaņā ar B2B International ekspertu kopīgi ar Kaspersky Labi veiktā pētījuma rezultātiem vairāk nekā puse speciālistu, kas pieņem lēmumus IT drošības jomā, pauž nopietnas bažas par problēmām, kas saistītas ar mobilo ierīču drošu izmantošanu korporatīvajos tīklos. Tomēr galveno uzdevumu sarakstā, ko uzņēmumi plāno veikt, lai panāktu korporatīvā tīkla drošību, šis jautājums bija tikai trešajā vietā.
Pētījuma gaitā IT speciālistiem un uzņēmumu vadītājiem tika lūgts atzīmēt trīs punktus, kas, pēc viņu domām, ir vissvarīgākie drošas korporatīvās infrastruktūras izveidei. Par galveno uzdevumu uzņēmumu pārstāvji uzskata kibernoziedznieku iekļūšanas korporatīvajā tīklā novēršanu — šo problēmu atzīmējis 31% aptaujāto. Otrajā vietā speciālisti ir izvirzījuši konfidenciālas informācijas aizsardzību (27%). Mobilo ierīču kontrole uzņēmuma tīklā ir tikai trešajā vietā — vien 13% aptaujāto ir pievērsuši uzmanību nepieciešamībai izmantot tehnoloģijas darbam ar mobilo ierīču pārvaldības sistēmām Mobile Device Management (MDM).
«Ikviena uzņēmuma IT infrastruktūras aizsardzība ir vesels pasākumu komplekss, kas ietver aizsardzības barjeras, tostarp rezerves kopēšanu, cīņu pret datu noplūdi, kiberuzbrukumu atvairīšanu un daudzas citas procedūras. Bet nedrīkst nenovērtēt MDM tehnoloģiju izmantošanas svarīgumu, jo, piemēram, par uzņēmuma datu zudumu nozaudētu mobilo ierīču dēļ ir ziņojusi gandrīz ceturtā daļa (23%) respondentu,» norādīja Andis Šteinmanis, Kaspersky Lab rīkotājdirektors Ungārijā, Čehijā, Slovākijā un Baltijas valstīs.
MDM tehnoloģiju iespējas:
- Programmatūru instalēšanas un palaišanas ierobežojumu piemērošana korporatīvajām mobilajām ierīcēm (neierobežota nekontrolētu, jaunu programmatūru instalēšana var nodarīt būtisku kaitējumu uzņēmuma tīkliem).
- Viedtālruņu un planšetdatoru attālināta vadība, kas ļauj bloķēt piekļuvi un dzēst informāciju, ja ierīce tiek nozagta vai nozaudēta.
- Ierīču aizsardzība ar PIN kodiem, bet lietojumprogrammu, kam ir piekļuve uzņēmuma datiem, — izmantojot drošas paroles.
- Iestatījumu un drošības politiku pārvaldība jauno darbinieku mobilajās ierīcēs.
- Uzņēmuma konfidenciālās informācijas noplūdes novēršana, izmantojot lietojumprogrammu kontroli un šifrēšanu.
Avots:PR
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija