Notepad.lv logo

Mainījusies ASV patentu likumdošana; patentu troļļiem būs grūtāk
Samurajs, 2013. gada 17. martā 14:09:22

Kopš sestdienas, 16. marta, ASV stājies spēkā jaunais patentu likums, kuru B. Obamas administrācija bīdīja jau kopš 2011. gada. Pilnīgi mainījies patenta saņemšanas princips -
agrāk: "Izgudroji kaut ko? Saņem patentu!"
tagad: "Pirmais pieteicies? Saņem patentu!"
Tātad tagad vairs nav svarīgi, kurš pirmais veicis izgudrojumu, vai kaut sagatavojis oficiāli apstiprinātu dokumentu, kas apliecina konkrētu izgudrojumu un tā autorus. Patentu saņems tas, kurš pirmais tā aprakstu nogādās līdz ASV Patentu un preču zīmju birojam. Kā pamatojums izmaiņām kalpo biroja nespēja apstrādāt saņemtos pieteikumus saprātīgos termiņos: kopš 2009. gada pastāvīgi rindā gaida ne mazāk kā 700,000 pieteikumu.
Paredzams, ka līdz ar jauno likumu grūtāka dzīve būs arī patentu troļļiem, kuru nekaunība brīžiem iziet ārpus rāmjiem. Pieņemsim, ka kādam rādījies, ka modē nāks 6-stūraini viedtālruņi. Trollim, ja gribēs tādu nopatentēt, tagad nāksies pieteikumu iesniegt jau savlaicīgi, samaksājot ievērojamu patentnodevu. Nevarēs pēc tam mēģināt pierādīt ar viltus lieciniekiem, ka Mr. Smith no "Ragi un Nagi, Ltd." tādu izdomājis jau pirms 5 gadiem. Tā kā, lai patentētu visu, nevienam naudas nepietiks, troļļiem nāksies mazliet pierauties.
Jaunajai patentnodevai paredzēts 75% samazinājums mazajiem uzņēmumiem (micro-entity), kas atvieglos nelielu izstrādes uzņēmumu darbu.
http://www.notepad.lv/userpix/28_97454515b82ea69152fa97534b61a4f5_1.jpg
Avots
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija