Notepad.lv logo

Google Glass - kļuvis pilnīgi skaidrs, kādas tās būs
Samurajs, 2013. gada 14. martā 06:36:23

Pirmsākumos, kad Google tikko sāka izstrādāt savas virtuālās realitātes brilles, ap tām cirkulēja ne mazums minējumu. Šodien, kad konstrukcijas galīgās aprises jau iezīmētas, Google Glass zaudējis noslēpumainības oreolu un uzskatāms par parastu Android gadžetu. Jo tur nebūs nekā tāda, ko mums nenodrošinātu parastais viedtālrunis.
Tātad, ja skatāmies caur Google Glass - redzes lauka maliņā mums tiks projicēts neliels ekrāniņš ar informāciju. Pamatinformācija - tā pati, ko iegūstam no standarta pakalpojuma Google Now. Informācijas pieprasīšana un komandas - ar balss vadību; iespējams, ka opcionāli būs arī kāda Bluetooth vadības pults kabatā. Bez tam informācijas ekrāniņš kalpos kā skatumeklētājs fotografēšanai un filmēšanai. Tāpat ekrāniņā izvadīs ienākošos ziņojumus un videočata attēlu.
http://www.notepad.lv/userpix/28_googleglassinfographic1_1.jpg
Netiks ierobežoti cilvēki - optisko briļļu valkātāji. Paredzēta īpaša versija ar moduļu konstrukciju, kuras rāmītī varēs ielikt stiklus ar dioptrijām. Viens no Google Glass izstrādātājiem Greg Priest-Dorman demonstrē šādu modeli:
http://www.notepad.lv/userpix/28_projectglass1363186050011_1.jpg
Eksperti nosaukuši sērijveida Google Glass cenu - tā būs līdzīga viedtālrunim, ap 400 USD. Savukārt šogad brilles pieejamas tikai izredzētiem testētājiem par 1500 dolāriem. Piedāvātais modelis izskatās šādi (tam var arī "piekabināt" saulesbriļļu stiklus). Apakšējā bildē - pats pirmais prototips. Redzamie dizaini vēl nav galīgie - pie tiem joprojām strādā. Pirmo komerciālo modeli Google gan sola laist tirgū jau šogad. Google Glass būs galvenā tēma konferencē Google I/O, kas notiks 15.-17. maijam. Tur arī uzzināsim daudz jauna.
http://www.notepad.lv/userpix/28_proto_1.jpghttp://www.notepad.lv/userpix/28_old_1.jpg
Kaut arī pēc lasītā šķiet, ka nekas diži interesants nebūs, noskatoties šo jautro neoficiālo video, domas varētu mainīties... :)
http://www.youtube.com/watch?v=1GAd1QDcutc
Un te vēl sakarīgs The Verge videostāsts par šīm brillēm:
http://www.youtube.com/watch?v=V6Tsrg_EQMw
Iegūt vairāk informācijas par projektu var, piemēram, sekojot Google+ Google Glass Revolution.
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija