Notepad.lv logo

Apskats: IZZI TV - izmēģināju arī es
Shady, 2013. gada 11. martā 14:13:02

Pirms neilga laika kompānija IZZI nāca klajā ar paziņojumu, ka nu beidzot Latvijā ir pieejama viena no modernākajām TV Eiropā. Arī Notepad.lv toreiz paviesojās rīkotajā preses pasākumā un uzrakstīja apskatu par dzirdēto un redzēto (tie, kuri nelasīja, apskatu var izlasīt šeit: “IZZI - modernākā digitālā televīzija Latvijā”). Tomēr, viens ir dzirdēt un redzēt prezentēto, bet otrs – pašam “aptaustīt ar savām rociņām”. Tāpēc izmantoju iespēju pāris mēnešus patestēt IZZI televīziju, līdz ar to tika iegūts reāls priekšstats par pašu pakalpojumu, lai nav jāvadās tikai no sausiem faktiem. Līdz ar to varu sniegt saviem lasītājiem arī atsauksmi par pakalpojumu kopumu sākot no pašas televīzijas kvalitātes līdz kontaktam ar servisa un apkalpošanas darbiniekiem.
Vispirms man tika piedāvāts apskatīt IZZI digitālo televīziju (digitālā bez interaktīvām funkcijām, ja neskaita TV gidu, valodu izvēli un atsevišķiem kanāliem var izvēlēties skaņu: stereo vai Dolby Digital). Pieslēgšana noritēja sekmīgi – ar mani sazinājās darbinieks no klientu apkalpošanas centra un saskaņoja laiku, kad ieradīsies meistars. Pozitīvi, ka dienu iepriekš tiek saņemts vēl viens zvans un pārjautāts, vai saskaņotais laiks ir spēkā, lai izvairītos no liekām neērtībām gan klientam, gan pašai kompānijai. Uz mājām atnāca divi laipni servisa darbinieki, kuri atveda iekārtas un ievilka vadus. Jāsaka, ka pirmais iespaids par apkalpošanu bija ļoti pozitīvs, jo neskatoties, ka abi darbinieki savā starpā sarunājās krievu valodā, bet ar mani brīvi runāja latviski. Tā kā nācās pie griestiem sienā urbt caurumu vadu ievilkšanai, tad darbiniekam bija nepieciešams uz kaut kā pakāpties. Atļāvu droši nenovilkt apavus un izmantot koridorā esošo apavu lādi, bet neskatoties uz manu atļauju – darbinieks tomēr novilka apavus un vēl uzklāja avīzīti. Secināju, ka ir “izdresēti” no kompānijas puses, jo mūsdienās saņemt negatīvu atsauci no klienta nevienam nav nekādas vēlmes (protams ceru, ka tie vadu atgriezumi, kurus vēlāk redzēju uz grīdas pie pastkastītēm, tur nokļuva pavisam no citām personām). Pozitīvi, apkalpošana bija augstā līmenī un bez aizķeršanās tika uzstādīta tīkla iekārta internetam un pieslēgta digitālā televīzija.
Internetam tika izmantota diezgan moderna tīkla iekārta – “FRITZ!Box Fon WLAN 7390”. Pašam nekas nebija jākonfigurē, visu uzstādīja meistari. Protams, paroli gan būtu vēlams uzlikt / nomainīt. Iekārtas konfigurācijai var pieslēgties gan pa vadu, gan bezvadu savienojumu – nav pat jāraksta ierastās tīkla adreses, pietiek pārlūka logā vienkārši uzrakstīt: fritz.box
http://www.notepad.lv/userpix/29_fritzbox__kopskats_1.jpg
http://www.notepad.lv/userpix/29_fritzbox__savienojumi_1.jpg
http://www.notepad.lv/userpix/29_fritzbox__usb_1.jpg
Interesentiem piedāvāšu dažus ekrānšāviņus no minētā rūtera konfigurācijas:
http://www.notepad.lv/userpix/29_login_2.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_overview_1.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_internet__filters__access_rules_enabled_1.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_internet__permit_access_1.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_telephony__alarm_2.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_home_network__usb_devices__usb_remote_connection_3.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_system__night_service__wlan_1.png
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Īpaši neiedziļināšos rūtera konfigurācijā, jo apskats nav par rūteri, bet tas tiek pieminēts saistībā ar esošo IZZI pakalpojumu. Tomēr dažos vārdos - kā no ekrānuzņēmumiem var redzēt, tiek piedāvāti divi režīmi (lietotāja un eksperta režīms, kas atšķiras ar konfigurācijas plašuma iespējām). Rūteris ir diezgan advancēts un bagāts ar dažādiem iestatījumiem, piemēram, uzrāda pievienotās iekārtas, piedāvā bagātīgus “log failus” (kur tiek saglabāta informācija par internetā pavadīto laiku pa dienām, iztērēto trafiku, visām konekcijām, ieskaitot USB iekārtas), iespēja limitēt interneta lietošanu uz katru iekārtu, caur rūteri vadīt telefonu (konfigurēt zvanus, bloķēt nevēlamus numurus, veidot pāradresācijas, pat likt zvanīt trauksmes zvanu - kalpo kā modinātājs), utt. Interesentiem iesaku pašiem pastudēt rūtera instrukciju: Fritz!Box Fon WLAN 7390.
Ir vairāk nekā skaidrs, ka minētais FritzBox rūteris ir apveltīts ne tikai ar interesantu vizuālo tēlu, bet ko darīt, ja šādu iekārtu nevēlamies pirkt? Vai var izmantot savu vai citu, vienkāršāku, tīkla iekārtu? Principā, nav problēmu, bet iekārtai obligāti ir jāatbalsta PPPoE jeb Point-to-Point Protocol over Ethernet nodrošinājums, lai var ievadīt autorizācijas datus. Citas prasības arī nav.
Atgriežoties pie digitālās televīzijas – tās nodrošināšanai tiek pievilkts atsevišķs kabelis un izmantota viedkarte, ko ievieto CAM modulī:
http://www.notepad.lv/userpix/29_izzi_viedkarte_1.jpg
Izmantojot šo variantu nav jāizmanto ārējs dekoderis – visa vadība norit ar TV navigācijas iespējām. Par kvalitāti sūdzēties nevar – pārraide ir kvalitatīva un nesastapos ar “kāršanos”, “raustīšanos” un tamlīdzīgiem audio / video defektiem. Protams, jāsaprot, ka katra attiecīgā pārraide ir atkarīga no konkrētās televīzijas, bet skatoties HD kanālus uz 55 collu TV – nav nekādu pretenziju.
Tomēr, kas notiek tad, ja TV nav iespēja pievienot CAM modeli? Risinājums pastāv, klientam ir iespēja izmantot IZZI izsniegto dekoderi. Šobrīd IZZI tīklā izmantojami divu veidu dekoderi: viens, kas atbalsta DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial), otrs – DVB-C (Digital Video Broadcasting – Cable). Abi dekoderu veidi tiek saslēgti ar HDMI (High-Definition Multimedia Interface) vai AV ieeju. Bet, ja jūs vēlaties dekoderi iegādāties pats, bez IZZI dalības, tad jāņem vēra, ka DVB-T un DVB-C standartā dekoderim jāatbalsta visu frekvenču diapazons no 95 līdz 862 MHz un jābūt ar iebuvēto Conax kodēšanas CAM interfeisa versiju 7+.
Pēc vairāk kā mēneša lietošanas perioda kompānija IZZI salīdzināšanai man pieslēdza jauno pakalpojumu – IZZI interaktīvā TV. Tā no parastās digitālās TV atšķiras tikai ar to, ka tā ir digitālā TV ar interaktīvām funkcijām. Šai TV gan ir vajadzīgs dekoderis un IZZI lietošanā iedeva ZyXEL dekoderu, precīzāk – modeli STB2101-HD, kuram jau tiek pievienots interneta vads nevis televīzijas kabelis. Mazliet jocīgi šķita tas, ka bija jāvelk jauns interneta vads un nevarēja izmantot esošo FritZBox rūteri, no kura, pa interneta savienojumu, pievadīt televīziju.
http://www.notepad.lv/userpix/29_zyxel_1.jpg
Pats dekoderis ne ar ko īpaši neizceļas, tam ir HDMI savienojuma iespējas ar TV un eSata, un USB pieslēgvietas. Jāpiebilst, ka šeit gan lietotājam nebūs brīva izvēle, uz doto brīdi IZZI saviem klientiem piedāvā tikai šo modeli, citus IZZI IP TV tīklā lietot nedrīkst.
http://www.notepad.lv/userpix/29_zyxel_savienojumi_1.jpg
Komplektā līdzi nākošā pults atstāja par sevi diezgan “prastu” pirmo iespaidu, to radīja sajūtas kad tur šo pulti rokās – nu nepatīk tas materiāls. Toties pults ir viegla un apveltīta ar diezgan daudz podziņām / iespējām / funkcijām.
http://www.notepad.lv/userpix/29_zyxel_pults_1.jpg
Ar “ok” pogu piekļūstam TV kanālu sarakstam, kurš ir sagrupēts pēc loģiska kanālu iedalījuma: vietējie, Krievijas, zinātne, filmas un seriāli, sports, mūzika, bērniem, pasaule, slēgtie, HD, 3D un iespēja aplūkot visus kanālus arī vienotā sarakstā. Tas man ļoti patika, jo tā ir ērtāk atrast sev vajadzīgo un nav jāiet cauri garajam kanālu sarakstam. Bonusam pie katra kanāla tiek parādīta informācija par tekošo raidījumu un tā laikiem – patīkami!
http://www.notepad.lv/userpix/29_kanalu_saraksts__grupas_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Tie laiki, kad jāpērk TV programma, ir sen pagājuši. Arī IZZI savā televīzijā piedāvā apskatīties programmu katram kanālam, un, ja raidījums to nodrošina, arī attiecīgo aprakstu par konkrēto pārraidi. TV programmu var atlasīt gan kopējā sarakstā, kurā redzi, kas notiek visos kanālos attiecīgajā laikā, vai arī atlasīt kanālu atsevišķi.
http://www.notepad.lv/userpix/29_tv_programma_01_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_tv_programma_02_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Saprotami, ka TV programma nav tas, kas mūsdienās piesaistītu kāda uzmanību, tāpēc interaktīvajā pakalpojumu klāstā ir jāpiedāvā arī citi “viedie” pakalpojumi. Sākuma pozīcijā tiek piedāvāti vairāki pakalpojumi, kuri izvietoti ekrāna kreisajā pusē (kvadrātiņos), bet ekrāna labajā pusē – apraksts par esošo pakalpojumu. Tātad ar “home” pogu mēs piekļūstam interaktīvajai darba virsmai (desktop).
Mans konts:
http://www.notepad.lv/userpix/29_01_mans_konts_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Iestatījumi:
http://www.notepad.lv/userpix/29_02_iestatijumi_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Arhīvs:
http://www.notepad.lv/userpix/29_03_arhivs_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Mazliet izbrīnīja tas, ka arhīvā ir pieejami tikai 5 kanāli, no kuriem latviešu ir tikai divi. Tāpēc sakontaktējos ar IZZI un uzjautāju, vai ir kādas prognozes par to, kad arhīvā būs pieejami pārējie latviešu kanāli, kā piemēram - LNT un TV3? Par LNT un TV3 kanālu arhivēšanu ir saņemta atbilde, ka to varēs realizēt noslēdzot atsevišķu vienošanos par samaksu.
TV Ieraksti:
http://www.notepad.lv/userpix/29_04_tv_ieraksti_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
TV kanāli:
http://www.notepad.lv/userpix/29_05_tv_kanali_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
TV programma:
http://www.notepad.lv/userpix/29_06_tv_programma_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Video noma:
http://www.notepad.lv/userpix/29_07_video_noma_01_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_video_noma_02_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Jaunumi:
http://www.notepad.lv/userpix/29_08_jaunumi_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
TV ierakstu plāns:
http://www.notepad.lv/userpix/29_09_tv_ierakstu_plans_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Atgādinājumi:
http://www.notepad.lv/userpix/29_10_atgadinajumi_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Laika ziņas:
http://www.notepad.lv/userpix/29_11_laika_zinas_01_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
http://www.notepad.lv/userpix/29_laika_zinas_02_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Valūtu kurss:
http://www.notepad.lv/userpix/29_12_valutu_kurss_1.jpg
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)
Secinājums:
Jāsaka, ir prieks, ka Latvijas tirgū nav tikai viens gigants, kurš kontrolē visu tirgu. Vados pēc principa, ka konkurence nāk par labu gala patērētājam. Pozitīvi, ka mums ir vairākas lielas kompānijas ar augstiem mērķiem un visnotaļ IZZI ir viena no tām, un šī kompānija ir tā, kuru ieteiktu saviem paziņām, kā vienu no optimālajiem variantiem.
Man bija tā iespēja šo pakalpojumu izbaudīt kā vienam no pirmajiem, jo pakalpojums ar jauno modernizāciju tika palaists “vēl bērna autiņos”. Un nevaru teikt, ka viss gāja kā pa sviestu. Ja ar parasto digitālo televīziju nebija nekādu problēmu, tad interaktīvajā TV sastapos ar tehniskām problēmām, ko vairākkārtīgi centās novērst IZZI meistari. Bija tīkla zudumi, kas izraisīja uzkāršanos gan TV, gan internetam. Bet pozitīvi, ka IZZI serviss visiem spēkiem centās to novērst. Cik izjautāju meistarus un dažus ar šo kompāniju saistītus cilvēkus, tad dabūju zināt, ka ir mājas, kurās ir problēmas, tā ir laimes spēle – viss strādās vai nāksies saukt meistarus un risināt tehniskās problēmas. Galvenais, ko es varu ieteikt no savas puses – zvaniet! Zvaniet un rakstiet! Kā gan kompānija jums var palīdzēt, ja nezin, ka tieši tev ir problēma? Varbūt kompānijas nav nemaz tik sliktas, kā var šur tur izlasīt, bet ir ļoti daudz klientu, kuri tās neinformē par esošu problēmu, un samierinās ar situāciju kāda tā ir.
Runājot par izvēli – parastā digitālā TV vai interaktīvā? Tas ir jāizlemj jums pašiem. Kvalitātē neredzēju nekādas izmaiņas, bet, ja vēlaties rakstā minētos “viedos” pakalpojumus, tad jāizdara izvēle par labu interaktīvajam pakalpojumam.
Pozitīvi, ka IZZI novērtē mūsdienu prasību standartus un piedāvā saviem skatītājiem plašāko HD kanālu klāstu valstī – 19 kanālus, tai skaitā 1 HD kanāls ar XXX saturu (īpaši izvēlīgiem cilvēkiem). Tāpat uzņēmums bija pirmais Latvijā, kas saviem klientiem sāka piedāvāt 3D TV kanālus, un šobrīd tiek nodrošināta divu 3D kanālu translācija.
Ar kanālu skaitu, sortimentu un cenām var iepazīties IZZI mājas lapā, jo ar laiku viss var mainīties.
Protams neiztikt arī bez kādas blusas. Ikdienā lietojot citas kompānijas pakalpojumus biju pieradis pie tādas funkcijas kā raidījuma ierakstīšana. Apskatā var redzēt, ka šādu papildiespēju piedāvā arī IZZI, bet ir viens liels bet... To nevar veikt, ja nav pievienota ārējā atmiņas iekārta, kurā veikt šo ierakstu. Tas nozīmē, ka esmu ierobežots ierakstu apjomā.
Bet lai būtu kā būtu, tomēr izvēle vienmēr paliek katra paša ziņā.
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija