Notepad.lv logo

"Šo filmu skatās par 2 cilvēkiem vairāk nekā atļauts. Lūdzu, pametiet telpu!"
Samurajs, 2013. gada 8. martā 15:50:48

Klusu un bez liekas preses uzmanības 2012. gada novembrī Microsoft patentēja jauna veida DRM aizsardzību ar totālu kontroli pār skatītājiem. Tehnoloģija paredz Kinect principu izmantošanu. Tātad atskaņošanas ierīcē iebūvētā infrasarkanā kamera seko līdz skatītāju zālei, un, kad tur vienkopus savācas vairāk siltu ķermeņu nekā filmas izdevējs atļāvis, aicina liekos skatītājus pamest telpu, vai arī iegādāties paplašināto licenci. Patenta aprakstā tā arī teikts:
The users consuming the content on a display device are monitored so that if the number of user-views licensed is exceeded, remedial action may be taken.
Tas vēl nav viss. Ierīce "nodrošina iespēju parādīt saturu tikai zināmu skaitu reižu zināmā laika periodā, ierobežojot skatītāju loku ar konkrētu skaitu, un sekojot tam līdz visu atskaņošanas laiku." Lasītājs jau var iedomāties nākamo Xbox ar Kinect 2.0... bet nekā nebija - Microsoft DRM programma atbilstoši patentam ir visaptveroša: paredzēts minēto ierīci izmantot uz galvas nēsājamās ierīcēs, ierīcēs ar lielajiem ekrāniem, spēļu konsolēs un atskaņotājos, datoros un pat mobilajos tālruņos. Vienīgais mierinājums pirms termoizolējošu kosmonautu skafandru iegādes ir tas, ka projekts vēl eksistē tikai uz papīra.
http://www.notepad.lv/userpix/28_mskinectpatent_1.png
Arī mobilais operators Verizon iesniedzis līdzīgu spiegošanas patenta pieteikumu, bet viņiem nav doma kaut ko aizliegt. Verizon paredz aprīkot telpas ar infrasarkanajām kamerām un mikrofoniem, lai fiksētu cilvēku sarunas, un pēc izlobītajiem atslēgvārdiem parādītu personalizētas reklāmas.
If detection facility detects one or more words spoken by a user (e.g., while talking to another user within the same room or on the telephone), advertising facility may utilize the one or more words spoken by the user to search for and/or select an advertisement associated with the one or more words.
Patenta aprakstā arī minēts, ka sistēma varēs noteikt, vai cilvēks ēd, nodarbojas ar sportu, smejas, dzied vai spēlē ģitāru - un atbilstoši tam piegādās visaktuālāko reklāmu. Arī vecāku kontrole paredzēta: sistēma spēs noteikt mazu bērnu klātbūtni, tāpat kā suņus vai kaķus. Kā izsekojošās ierīces Verizon minējis 3D-kameras, IR-kameras un mikrofonus. Jāpiebilst, ka atšķirībā no Microsoft DRM projekta Verizon savējo izplatīs tikai brīvprātīgi. Iedzīvotāji varēs sistēmai pieslēgties ar mobilo ierīču palīdzību, lai saņemtu papildus pakalpojumus, piem. "kas šobrīd notiek mājās?"
Jebkurā gadījumā mazais pirkstiņš velnam pasniegts. Brīdis, kad tas paņems visu roku - ir tikai laika jautājums.
Avoti: 1, 2, 3, 4.
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija