Notepad.lv logo

The Pirate Bay pārvācies uz Ziemeļkoreju (papildināts)
Samurajs, 2013. gada 5. martā 14:29:47

Pasaules populārākais bittorent trekeris atradis legālu mājvietu Ziemeļkorejā. Un nevis tāpat vien, bet pēc šīs valsts oficālu personu ielūguma. Internetā vairākās vietās ir mēģināts pierādīt, ka tas viss ir tikai fikcija acu aizmālēšanai, un patiesībā TPB atrodas pavisam kaut kur citur. Man tomēr lielas šaubas neradās, jo pirms kādas stundas trekera Facebook profilā parādījās bilde, kas izskaidro visu. Protams, visai izskatās pēc Photoshop montāžas, bet atbilstoši Ziemeļkorejas aukstā kara ideoloģijai TPB šai ekosistēmā ideāli iederas ("...mēs tagad parādīsiem tiem resnvēderainajiem ASV imperiālistiem!").
Arī naktī dažas stundas TPB bijis izdekorēts ar Ziemeļkorejas simboliku. Pēc tam gan logo atguva pierasto izskatu. Pirātu līča paziņojumā presei teikts:

"The Pirate Bay vajāšana notiek daudzās valstīs visā pasaulē. Likumpārkāpumiem ar to nav sakara. Mūs vajā par brīvās informācijas propagandu. Tiešām stulba situācija. Mēs cīnāmies par brīvu pasauli, bet mūsu galvenie oponenti atrodas ASV - valstī, kurā pret brīvībām īpaša attieksme. Mēs ticam, ka TPB virtuālā patvēruma piešķiršana Korejā arī kļūs par pirmo šīs valsts soli savu iedzīvotāju brīvai piekļuvei informācijai."
Pēdējā laikā TPB bija izvietots uz serveriem Norvēģijā un Spānijā. Tomēr Norvēģijas varas iestādes solīja pret atbalstītāju un sponsoru Norvēģijas Pirātu partiju veikt represijas par pirātiska satura izplatīšanu.
Šobrīd izsekot TPB servera atrašanās vietu nekādi neizdodas. "Traceroute" tipa rīki ļauj nokļūt līdz adresei 175.45.177.217 Ziemeļkorejas teritorijā, bet pēdējie datu pakešu izplatīšanās soļi ir neredzami.
Papildinājums: Kā vēlāk izrādījies, TPB emigrācija uz Ziemeļkoreju bijis tikai triks sabiedrības uzmanības pievēršanai. Tomēr uz to uzķērās visi lielākie masu mediji. Kur patiesībā atrodas trekera serveri - šobrīd nav zināms. Izmantojot hakeru vidū pazīstamo IP adress spoofing, TPB ir labi nomaskējies.
http://www.notepad.lv/userpix/28_529704_383400901757540_838615293_n_1.jpg
Vairāk info - šeit
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija