Notepad.lv logo

Samsung izrāda pirmo viedtālruni ar Tizen OS
Samurajs, 2013. gada 27. februārī 20:10:33

Pasākumā MWC 2013 Samsung preses pārstāvjus iepazīstināja ar Tizen OS viedtālruņa prototipu, kas turpmāk šīs kompānijas izstrādnēs aizstās Android. Engadget pārstāvis, kura rokās prototips pabija, pieminēja 4,7" displeju ar 1280x800 izšķirtspēju. Par citiem parametriem informācijas nav. Jāpiebilst, ka Tizen dēļ Samsung atteiksies no līdzšinējās firmas OS Bada un šis projekts tiks slēgts.
Vēl jāpiebilst, ka Tizen nebūs lētuči, kā tas ieplānots ar Firefox OS un Ubuntu Phone tālruņiem. Pirmie modeļi maksās no 300 USD un uz augšu. Tikai pēc tam ieplānoti budžeta modeļi. Kopš Tizen 2.0 šī OS spēj izpildīt gan natīvās, gan HTML5 lietojumprogrammas, kā arī jauktās divlīmeņu aplikācijas kā Vimeo for Tizen, kam ir web lietotāja saskarne, bet kas izmanto aparatūras video akselerāciju.
Tizen OS viedtālruņa prototipam ir tikai viena fiziska poga uz priekšpaneļa - tieši kā iPhone. To nospiežot, tālrunis atgriežas mājas ekrānā. Ja pogu pietur (nevis nospiež divreiz kā iPhone), parādās atvērto lietotņu saraksts. Kā redzam videoklipā, Tizen atrodas daudz augstākā gatavības stadijā nekā piem. Firefox OS. Demonstrācija norisinājās raiti, nekādu īpašu lagošanu nevarēja novērot. Pārlūka darbību un Vimeo video straumēšanu gan neizdevās nodemonstrēt ekstremāli vājā Wi-Fi signāla dēļ.
Pirmo reālo ierīci tirgum sola jūlija mēnesī.
http://www.youtube.com/watch?v=PJkbevJg4-E
Uz sākumu
© Notepad.lv | Pilnā versija